Ślubowanie klasy I

25 października 2022 r. w Szkole Podstawowej w Wojnach-Krupach odbyło się uroczyste

Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów.

Najpierw odśpiewano hymn państwowy, w pięknych biretach na głowach w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Andrzej Wyszyński dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuje Cię na ucznia/uczennicę szkoły podstawowej, bądź dobrym uczniem/uczennicą i dobrym kolegą/koleżanką”.

Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz znajomość zasad ruchu drogowego.

Następnie dyrektor i pani wychowawczyni wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy, pamiątki  oraz kolorowe rożki wypełnione słodyczami.

Wszystkim nowo przyjętym uczniom życzymy sukcesów w nauce i aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości

przygotowane przez rodziców.

Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *