Komunikat Dyrektora Szkoły

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Oddziały przedszkolne w szkole podstawowej będą funkcjonowały bez zmian. Nauka i opieka dla dzieci w oddziale przedszkolnym funkcjonować będzie w dotychczasowym trybie.

Dla uczniów, którzy ze względu na  np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, szkoła zorganizuje w miarę możliwości nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).

Od poniedziałku, 9 listopada br. w szkole podstawowej będzie funkcjonowała świetlica szkolna w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Informacje związane z ww. sprawą będą przekazywane na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej szkoły.

Szkoła uczestniczy w programie # ZDALNA SZKOŁA i możemy udostępnić jeszcze 1 laptopa dla ucznia w trybie nauki zdalnej.

Przypominam, że głównym komunikatorem jest Platforma DISCORD. Również nauczyciele mogą korzystać z pomocniczej platformy Jitsi.org.

Niestety dochodzą do nas informacje, że nauczanie zdalne on-line na poszczególnych platformach czasami jest mocno uciążliwe /obraz zacina się i tym samym mówienie/. Jest to spowodowane warunkami technicznymi ze względu na bardzo duże obciążenie internetu. Dlatego każda klasa ma swego e-maila pocztę klasową, gdzie nauczyciele zamieszczają informacje na temat lekcji.

 

Z poważaniem

Andrzej Wyszyński

Dyrektor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *