Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Państwo, Uczniowie, Nauczyciele, rodzice

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojnach Krupach uprzejmie informuje iż rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020r.  o godz. 9,00 Mszą Świętą w Kościele parafialnym. Po Mszy uczniowie spotkają się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami.

 

UWAGA !!!

Pamiętajmy o dezynfekcji rąk przed wejściem do szkoły i o zasłanianiu ust i nosa, gdzie nie możemy zachować odpowiedniego odstępu między osobami.

Proszę o zapoznanie się z wytycznymi MEN.

Wytyczne dla szkół i placówek, które będą obowiązywały od 1 września 2020 r.

Szanowni Państwo,

wspólnie z GIS i MZ przygotowaliśmy wytyczne dla szkół i placówek, które będą obowiązywały od 1 września 2020 r. Na ich podstawie dyrektorzy mogą już przygotowywać wewnętrzne regulaminy lub procedury funkcjonowania szkoły i placówki w czasie epidemii.

Jednocześnie przypominam, że w zakresie wychowania przedszkolnego obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 2 lipca br. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Aktualne, obwiązujące wytyczne załączam do wiadomości. 

Do połowy sierpnia GIS, w porozumieniu z MEN, opracuje szczegółowe rekomendacje postępowania dla powiatowych inspektorów sanitarnych w sytuacji wystąpienia ogniska zakażenia na terenie szkoły lub poważniejszego wzrostu zachorowań na danym terenie. W połowie sierpnia rozpoczną się spotkania informacyjne z wojewodami, kuratorami oświaty i inspektorami sanitarnymi na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

Wkrótce opublikujemy również niezbędne akty prawne, a także dodatkowe materiały informacyjne dotyczące funkcjonowania szkół w nowym roku szkolnym w warunkach epidemii.

Zachęcam Państwa do śledzenia specjalnej zakładki na stronie internetowej MEN „Bezpieczny powrót do szkół. Dowiedz się więcej”. Wszystkie kluczowe informacje będziemy także przekazywać za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

 

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *