Dzień Edukacji Narodowej

Przemówienie dyrektora z okazji Dnia Nauczyciela 2022

Szanowni nauczyciele i pracownicy szkoły, drodzy uczniowie, mili goście!

Dziś świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Miło i serdecznie pragnę powitać zaproszonych gości: witam serdecznie sekretarza miasta i gminy Szepietowo panią Marzenę Pabich, wice przewodniczącego Wysokiej Rady Gminy Szepietowo pana Witolda Moczydłowskiego, członka Wysokiej Rady a zarazem naszego radnego pana Łukasza Wojno, panie nauczycielki emerytki  Wandę Brzósko i Hannę Kostro.

Każdego roku, gdy nadchodzi październik, nasze myśli biegną w stronę tych, którzy uczą i wychowują. Pamiętamy o nauczycielach i wychowawcach. Myślimy ciepło również o pozostałych pracownikach szkoły, którzy cierpliwie i sumiennie wykonują swoje obowiązki przyczyniając się do stworzenia wszystkim uczniom odpowiednich warunków i sprzyjającej nauce atmosfery.

Dziękuję za trud, jaki wkładacie w codzienne przygotowanie do zajęć. Dziękuję za cierpliwość, dokładność, poświęcanie każdej dodatkowej minuty na przygotowanie do zajęć po to, by lekcje przez was prowadzone były ciekawe i zrozumiałe dla uczniów. Po skończonych lekcjach wielu z was zostaje, by przygotować dekorację czy pomoce do nauki, poprawiacie prace swych uczniów lub prowadzicie indywidualne konsultacje. Doceniam to wszystko i w tym miejscu dziękuję.

Nasza szkoła jest przyjazna uczniowi, a tę atmosferę tworzymy my nauczyciele  i pracownicy. Uczeń do nas zawsze może zwrócić się o pomoc, a każde nieporozumienie zostaje wyjaśnione.

Za tę codzienność, poświęcenie, za serce, życzliwość, za to ze jesteście – dziękuję bardzo, drodzy nauczyciele!

A teraz przed nami wspomniany już wcześniej występ. Oddaję więc mikrofon uczniom i życzę wszystkim miłego odbioru.

 

oraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *